Izlaist līdz saturam

1. grāmata – Nīls Geimens “Koralīna”.

februāris 4, 2010

Pirmā grāmata, ko vēlos apskatīt, ir Nīla Geimena aizraujošā grāmata par meiteni vārdā Koralīna.
Pirmo reizi es par šo grāmatu (vai,pareizāk būtu teikt, filmu) uzzināju kino, kad pirms seansa, kā ierasts, tika spēlēti reklāmas rullīši un viens no tiem bija pēc šīs grāmatas motīviem uzņemtās multiplikācijas filmas traileris. Pirmais iespaids nebija pārāk intriģējošs un nedomāju, ka grāmata varētu būt ļoti laba. Tur es maldījos.
Grāmatas lasīšanas laikā es sapratu, ka, lai cik tā būtu plāna, arī 144 lappusēs var ielikt tik ļoti daudz interesanta, aizraujoša un tik ļoti visos mēros patiesa.
Būtībā visi galvenie notikumi sākās jau pašā grāmatas sākumā, ap trīsdesmito lpp. Dažas no lietām, ko ļoti labi var ievērot ir grāmatas daudzie un interesantie citāti un rūpīgi izstrādātie tēli, kā arī spraigie notikumi. 
Gan dialogi, gan iekšējie monologi visas grāmatas garumā saglabājās interesanti un dziļdomīgi, izlasot to var paņemt sev diezgan daudz domu graudu un citātu. Ļoti interesants grāmatas personāžs ir melnais  kaķis – vienīgais tēls, kurš, vēl bez Koralīnas, varēja staigāt no vienas “pasaules” otrā. Arī kaķim bija diezgan liela loma visā šajā stāstā un arī viņš izmeta dažus dziļdomīgus tekstiņus, tādus kā: ” Jums, cilvēkiem, ir vārdi. Tas ir tāpēc, ka jūs nezināt, kas esat. Mēs zinam, kas esam, tāpēc mums nav vajadzīgs vārds”. Pēc šīs rindiņas izlasīšanas es sāku tiešām ieslīgt dziļās pārdomās.

Kaut arī šī grāmata ir vairāk kā bērnu grāmata, manuprāt, tur ir daudz kas, ko var iegūt gan mana vecuma pārstāvji, gan mazāki bērni, gan pieaugušie, tāpēc es silti iesaku to izlasīt visiem, kuriem ir brīvs brītiņš un nav žēl atlicināt tik daudz laika, cik 144 lappuses prasa. Grāmatā ir iepīti daži filosofiski elementi un reizē ir  arī pietiekami daudz tā, kas lasītāju aizrauj un neļauj nolikt grāmatu.

Es pats filmu “Koralīna” neesmu vēl redzējis, tāpēc nevaru spriest par to,  vai tā ir līdzvērtīga grāmatai, vai nav. Bet grāmatu tik tiešām iesaku izlasīt.

Mana nākamā apskatāmā grāmata būs Philip Toshio Sudo grāmata “Zen guitar”. Tā kā to jau esmu izlasījis, apskatīšu to tuvāko 4 dienu laikā.

No comments yet

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: