Izlaist līdz saturam

Philip Toshio Sudo – Zen Guitar

februāris 14, 2010

Nākamā grāmata, kam vēlos veidot recenziju, ir Philip Toshio Sudo grāmata Zen Guitar. Vispirms jau vēlos īpaši šo grāmatu ieteikt visiem, kam tuva mūzika, filosofija, vai, labākajā gadījumā, abi. Nu, un, protams, grāmata pieejama amazon.com angliski; latviski to, pagaidām, neesmu nekur manījis, tāpēc, lai to izlasītu, būtu jāmāk angļu valoda. Grāmata gan nav rakstīta pārāk sarežģītā valodā, bet tā ir pilna ar dažādiem ieteikumiem un pārdomu vērtiem tekstiem, un tos vajadzētu saprast visiem grāmatas lasītājiem. Bet tiem, kam šķiet, ka viņi šo grāmatu arī varētu saprast, un ja viņiem tā pēc visa apraksta izlasīšanas ieinteresē, noteikti to iesaku nopirkt.
“I picked up Zen guitar with great interest. Perhaps the book would help my playing, offer a more spiritual perspective on music-making or at least give my practicing… a jump start. Zen guitar did all that and more” -Deridre R. Schwiesaw, USA Today.
Šis citāts bija uzrakstīts uz grāmatas vāka un pēc tā izlasīšanas, man grāmata sāka ieinteresēt arvien vairāk un vairāk. Pats es par šo grāmatu uzzināju no kaimiņa, kurš zināja, ka man interesē gan mūzika, gan filosofija, un aizdeva man šo grāmatu, lai varu to izlasīt. Varu tiešām viņam par to pateikties, jo, manā skatījumā, grāmata ir lieliska, iedvesmojoša un tiešām palīdz ģitārspēli mācoties apgūt instrumentu ne tikai no teorētiskās puses, bet arī no daudziem daudzpusīgākiem skatu punktiem.

Grāmatā instrumenta apmācības ceļš tiek pielīdzināts austrumu cīņu apguves ceļam: sākumā tu esi baltā josta, proti, iesācējs, kurš vēlas mācīties. Ar laiku tu iemācies arvien vairāk un virzies uz melnās jostas pusi. Kad tā ir iegūta, būtībā, viss tikai sākas. Tu vari kļūt par īstu meistaru tikai brīdī, kad tava melnā josta sāk gadu gaitā kļūt atkal par balto jostu. Un kad arī tas ir noticis, viss sākas no sākuma. Tieši tas pats notiek mācoties spēlēt instrumentu. Kad tu esi melnā josta, tas ir apliecinājums tavai daudzu gadu centībai mācīties un iegūt visu to, kas tev pašlaik ir šajā jomā. Ceturtā fāze, kad melnā josta kļūst par balto jostu, iespējams, daudziem nav saprotama. Šīs fāzes laikā, ar visu lielisko attieksmi un pieredzi, kas ir iegūta ceļā uz melno jostu, cilvēks sāk dziļāk un dziļāk izprast Zen guitar ceļu un visu to, kas balstās uz emocionālo un garīgo.

Šādās daļās arī visa grāmata ir sadalīta: Baltā josta, Baltā josta uz melno jostu, Melnā josta un Melnā josta uz balto jostu. Daļas ir sadalītas vēl sīkāk,proti, nodaļās. Katrā no nodaļām ir daudz gudrību un viedu ieteikumu, kas palīdz attīstīties cilvēkam atrodoties katrā no šīm fāzēm. Lai grāmata būtu vēl iedvesmojošāka, katras no nodaļu sākumā ir kāds citāts, ko ir teikuši tādi meistari kā Ēriks Klaptons, Džimijs Hendrikss, Mailss Deiviss un citi.

Visaugstāk es grāmatā vērtēju to, ka visi tās ieteikumi nav tik vienpusīgi, ka tie palīdz tikai un vienīgi ģitāras apguvē. Šie ieteikumi ir izmantojami visā dzīvē un sekojot tiem var arvien vairāk pietuvināties Zen guitar ceļam. Protams, īpaši tuva šī grāmata var būt tieši tiem, kas apgūst kādu mūzikas instrumentu, interesējas par filosofiju vai mācās austrumu cīņas, taču, manuprāt, tā varētu būt arī ļoti interesanta citiem lasītājiem un, iespējams, tā var arī iedrošināt sākt apgūt kādu mūzikas instrumentu vai nodarboties ar kādu austrumu cīņu veidu.

Neesmu vēl izlēmis par kuru grāmatu veidošu nākamo apskatu. Kad izlasīšu kādu grāmatu, par kuru vēlēšos uzrakstīt, tad manā blogā taps arī ceturtais ieraksts. 🙂

No comments yet

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: