Izlaist līdz saturam

Oīns Kolfers – Supernaturālists.

marts 15, 2010

Kādu laiciņu biju ieturējis nelielu pauzi grāmatu apskati veidošanai, taču esmu atkal izlasījis grāmatu, par kuru vēlētos uzrakstīt – Supernaturālists.
Supernaturālists ir zinātniskās fantastikas romāns, kuru sarakstījis Oīns Kolfers (daudziem jau noteikti pazīstamā darba “Artēmijs Fauls”  autors). Uzrakstīšu arī nedaudz par pašu grāmatas stāstu:

Kosmo Kalniņš, 14 gadus vecs zēns, dzīvo bezcerīgas un Dieva pamestas vietas – Satelītpilsētas –  bāreņu namā, jeb “Klarisas Freinas institūtā bērniem ar vecāku nepietiekamību” .  Šajā institūtā uz Kosmo un citiem vienaudžiem testē dažādus jaunus medikamentus, tādējādi izmantojot viņus kā laboratorijas žurkas. Tā kā bāreņu namā ilgas un laimīgas dzīves iespēja ir pilnīga nulle, Kosmo izlemj nogaidīt izdevību un, kad tāda rodas, aizbēgt. Ar viņa bēgšanu sākas viss lielais piedzīvojums – Kosmo no drošas nāves izglābj trīs jaunieši, kuri sevi dēvē par Supernaturālistiem. Taču pats brīnumainākais ir tas, ka zēns brīdī, kad nāve jau bija ar roku aizsniedzama, pamana mistiskas zilas būtnes, kuras viņš nekad iepriekš nav redzējis…

Pats grāmatas stāsts jau ir ļoti interesants, taču galvenais iemesls tam, kāpēc romāns man patika, bija autora fantastiskā spēja romānu veidot gan ar uztraucošiem pavērsieniem, gan ļoti negaidītu nobeigumu. Protams, visa grāmata jau nesastāvēja no negaidītiem pavērsieniem vien un bija arī iestarpinātas vietas, kas padara uzbūvi daudzveidīgāku, bet romāna stāsts bija līdz pēdējam izstrādāts un, gluži kā kriminālromānā, viss beigās sagāja kopā un sakrita. O.Kolfers panāca to, ka grāmatu vienkārši nevarēja nolikt malā un katrs pavērsiens tikai lika lasīt tālāk.

Vēl man lasot uzmanības cienīgi šķita autora fantāzijas augļi, jeb visas ierīces, notikumi, apstākļi u.c. SciFi darbos, kur ir par nākotni, ir ārkārtīgi raksturīgi ir autora izdomāti objekti, notikumi, apstākļus ieteikmējošas parādības. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc zinātniskās fantastikas darbus ir tik jautri gan rakstīt, gan lasīt – rakstnieks var brīvi ļaut vaļu izdomai un uzlikt uz papīra jebkādu interesantu ideju, kas ienāk prātā. Un lasītājam savukārt ir interesanti lasīt par rakstnieka izdomas augļiem.

Autors šobrīd strādājot pie grāmatas turpinājuma, kuru es ar nepacietību gaidīšu un, kad tas būs iznācis, drošvien arī šeit par to uzrakstīšu.

Tātad, “Supernaturālistu” es noteikti iesaku izlasīt visiem, kam ir kaut mazākā interese. Es pats nemaz nenožēloju to laiku, ko esmu atvēlējis grāmatas izlasīšanai. Vēl neesmu izdomājis, kura varētu būt nākamā potenciālā grāmata, kas varētu iekļūt te, bet, kad izdomāšu par vēl kādu grāmatu uzrakstīt, noteikti te taps arī nākamais apskats!

3 komentāri leave one →
 1. Ronēns permalink
  marts 15, 2010 3:00 pēcpusdienā

  Lol, šito pat esmu lasījis 😀 tāpēc likās tas nosaukums tik jocīgi pazīstams (:

  Pirms kādiem 4 – 5 gaidem lasīju un arī tad turpinājums tikai tapa tā kā nezinu vai vērts vēl cerēt (:

  anyway grāmata toreiz bija visai patīkama, daudz neko neatceros, tikai to, ka bija kaut kādi mazi enerģiju sūcoši monstriņi visur 😀

  • marts 15, 2010 3:04 pēcpusdienā

   Vēl gan īsti nav zināms tieši datums kad iznāks turpinājums, bet ja wikipedia joprojām raksta, ka būs, tad cerība vēl ir 🙂

   • Ronēns permalink
    marts 15, 2010 3:07 pēcpusdienā

    Nu wikipēdijā var būt arī novecojusi informācija nevar jau neko zināt hmm

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: